HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı

 HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı

Allianz Türkiye’nin, inovatif startup’larla işbirliğini güçlendirmek, startupların girişimlerini hızlandırmak ve sigorta sektöründe inovasyonu desteklemek hedefiyle Hackquarters işbirliği ile hayata geçirdiği HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı.

Allianz Türkiye’nin sigortacılıkta inovasyonu ileriye taşıma odağı doğrultusunda, startup’larla işbirliğini artırma ve startupların girişimlerini hızlandırma hedefiyle hayata geçirdiği HackZone Scale Up Accelerator programı tamamlandı. 6 ay süren program kapsamında 87 başvuru arasından 5 girişim seçildi. Program mezunları arasından üç girişim yurt içi ve yurt dışından toplam 750 bin dolarlık yatırım aldı. Allianz Türkiye, program ortağı Hackquarters ile birlikte hem startup’ların girişimlerini hızlandırmayı hem de sigorta sektörüne ve girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmayı hedefledi. Programa gelen 87 başvuru arasından öne çıkan B2Metric, Co-one, OtoKonfor, Diyetkolik, Uservision programa kabul edildi.

Program kapsamında kullanıcı deneyimini iyileştirme ve müşteri bağlılığını artırma, oyunlaştırma teknolojisinin sigorta sektörüne uyarlanması ile dijital sağlık çözümleri alanlarında yenilikçi çözümleri olan girişimcilerle işbirliği yapıldı. Startup’lara, Allianz profesyonellerinin yanı sıra yurtiçinden ve yurtdışından alanında uzman 49 mentor ve eğitmen tarafından toplam 88 saatlik mentorluk desteği verildi. Ayrıca Allianz’ın ağından faydalanma ve Allianz API’larına (Uygulama Ara Yüz Programları) erişim imkânı sunularak toplam 200 bin TL nakit destek sağlandı.

‘GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı konuyla ilgili şunları söyledi: “Sektörümüze yenilikçi iş modelleri kazandırmayı ve startupların girişimlerini hızlandırmayı amaçladığımız HackZone Scale Up Accelerator Programımızla girişimcilik ekosistemini desteklemeye devam ettik. Programda, startuplara nakit fon desteği ile eğitim, mentorluk, uluslararası yatırım ağına ve Allianz’ın alanında uzman çalışma arkadaşlarımıza erişim imkanı sunduk. Ayrıca, programın bizim için en değerli kısmı olan startuplarla işbirliği fırsatını yakaladık. Bundan sonra da girişimcilik ekosistemini desteklemeye ve startup işbirliklerine devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir