Generali Sigorta sigortalıların güvence kapsamını genişletiyor

 Generali Sigorta sigortalıların güvence kapsamını genişletiyor

Beklenmedik bir zamanda ve şekilde yaralanmalara, can ve mal kayıplarına neden olan olay olarak tanımlanan “kaza”lar yaşamın sevimsiz sürprizleri olarak karşımıza çıkıyor. Trafik, spor, iş, ev, endüstriyel ve doğa-kitlesel olaylarda paniklemeden doğan kazalar, Türkiye’de ölüm nedenleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Ölümle sonuçlanmayan kazalar ise önemli sakatlıklara yol açabiliyor. Maluliyet yaratan kazaların yüzde 41,17’si ortopedik, yüzde 25,45’i görme, yüzde 11,03 işitme ve yüzde 9,33’ü ise zihinsel olmak üzere kişilerde kalıcı sakatlıklara neden oluyor.

SON 45 YILDA TRAFİK KAZALARINDA 234.812 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Dünyada yaralanma nedenli ölümler tüm ölümlerin yüzde 12’si iken bu oranın yüzde 25’ini trafik kazaları oluşturuyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2010 yılında yaptığı araştırma 1,24 milyon insanın trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini ortaya koyuyor. Orta ve düşük gelirli ülkelerde ölenlerin üçte biri yaya ve motosiklet kullananlardan oluşuyor. Türkiye, Brezilya, Kamboçya, Çin, Mısır, Hindistan, Kenya, Meksika, Rusya ve Vietnam dünyada trafik kazalarına bağlı ölümlerin yüzde 48’inin yaşandığı ülkeler olurken, ülkemizdeki 5-44 yaş arasındaki kişilerin ölüm nedenleri arasında trafik kazaları 3’üncü sırada yer alıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri ve Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Temmuz 2014 Raporu ele alındığında çarpıcı sonuçlar çıkıyor. İstatistiklere göre 1970-2015 yılları arasında trafik kazasında ölen kişi sayısının 234.812, yaralanan kişi sayısının ise 4.788.818 olduğu görülüyor.

TÜRKİYE’DE 6 MİLYON KİŞİ EV KAZASINA UĞRUYOR
Ev kazaları da en sık karşılaşılan ve aynı zamanda ölümcül olmasının yanında kalıcı sakatlık yaratabilen kazalar arasında bulunuyor. Ev kazaları tüm kazaların yüzde 25’ini oluşturuyor. Uzmanlar ülkemizde yılda yaklaşık 6 milyon insanın ev kazasına uğradığı ve bu kazalarda 3-4 bin kişinin yaşamını yitirdiğini belirtiyorlar. Düşme, kesiklere bağlı yaralanmalar, yabancı cisimlerle boğulma, zehirlenme, yanıklar, elektrik çarpması en sık görülen ev kazaları arasında yer alıyor. Evde en tehlikeli yerler olarak ise mutfak, banyo ve bahçeler gösteriliyor.

Generali farklı limitlerle hizmete sunduğu ‘Prestij Ekstra’, ‘Mini Ekstra’ ve ‘Mini Kişisel Güvencem’ ferdi kaza ürünleri ile sigortalıların kaza sonucu vefat ve sürekli sakatlık risklerinin gerçekleşmesine karşı sigortalı ve ailesinin zenginleştirilmiş teminatlar ile güvence kapsamını genişletiyor. Standart olarak sağlanan teminatlar arasında; sigortalının evde, sokakta ya da herhangi bir yerde kişilerin başına gelebilecek bir kaza neticesinde vefat veya sürekli sakat kalması durumunda tazminat ödenmesi ile ortaya çıkabilecek doktor ücreti, ilaç, hastane gibi tedavi masraflarının karşılanması bulunuyor. Günlük yaşamda sigortalının üzerinde bulundurabileceği nakit para, saat, kredi kartı, kimlik kartları gibi para ile ölçülebilen kıymetlerin gasp veya kapkaç suretiyle çalınması kaynaklı zararların temini de poliçe kapsamında yer alıyor.

İŞSİZLERE İLAÇ GİBİ TEMİNAT: KREDİ VEYA KREDİ KARTI BORÇ ÖDEME TEMİNATI
Türkiye İstatistik Kurumu 2014 yılı Ağustos verilerine göre Türkiye genelinde 2 milyon 944 bine ulaşan işsizlik rakamları yaşamın bir diğer riskine vurgu yapıyor: İstek dışı işsizlik. Mevsim etkilerinden arındırılmış işsizlerin sayısında 2014 yılı eylül döneminde bir önceki döneme göre 103 bin kişilik artış göze çarpıyor.

İstatistikler en fazla işsiz kalan kesimin beyaz yakalılar olduğunu gösterirken işsizlerin yüzde 50,1‘ine denk gelen 1 milyon 476 bin kişinin daha önce hizmet sektöründe çalıştığını ortaya koyuyor. Hizmet sektörünü yüzde 17,6’lık oran ile sanayi sektörü ve sırasıyla inşaat sektörü ile tarım sektörü takip ediyor.

Generali ferdi kaza poliçelerine dahil edilebilecek ek teminatlarda; istek dışı işsizlik veya ‘Kredi veya Kredi Kartı Borç ödeme teminatı’ kapsamında geçici iş göremezlik güvencesi ile sigortalıya ait finansal borçların teminat altına alınması sağlanıyor.

Ayrıca Generali müşterileri ‘Generali Ferdi Kaza Yardım’ hizmetleri kapsamında konut bilgi hattı, mimari ev-ofis tasarım danışmanlığı, cam asistans ile cam tamiri, su-elektrik tesisat, acil ambulans ve araç çekici hizmeti gibi servislerden 7 gün 24 saat ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Üstelik bu hizmetler herhangi bir Generali sigorta poliçesine sahip tüm müşterilere sunuluyor. Hayatı koruma ve kolaylaştırma hedefi ile ‘Sigortanın Kolay Hali’ni müşterilerine sunan Generali Sigorta ürün ve hizmetlerine; anlaşmalı acenteler, banka, web sitesi generali.com.tr ve 7/24 Sigorta Danışmanlığı Hattı 0850 555 55 55’ den ulaşılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply