Generali MIT’nin ‘En Akıllı’ şirketler listesinde

 Generali MIT’nin ‘En Akıllı’ şirketler listesinde

Generali, teknolojiyi sigorta çözümleri ile en etkin şekilde birleştirerek geliştirdiği yaratıcı projeleri ile yenilikçi ürün ve hizmetleriyle tanınıyor. MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)’nin dünyanın en akıllı şirketleri listesinde yer verdiği Generali’yi, Tesla Motors, IBM, Apple, Google, Amazon, Space X gibi büyük fikirleri gerçek kılan teknoloji devleri ile yan yana getiren faktörler arasında yenilikçi teknoloji ve iş modellerini kullanmadaki öncülüğü ile bu alanda ortaya koyduğu uygulamalar yer alıyor.

Generali Grubu’nun Türkiye’de faaliyet gösteren şirketi Generali Sigorta’nın Genel Müdürü Mine Ayhan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Generali’nin MIT’in en akıllı şirketler arasında yer alması aynı zamanda sigorta sektörünün teknoloji ile olan yakın bağını gözler önüne seriyor. Generali Sigorta olarak müşterimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere teknolojiyi referans alarak geliştirdiğimiz ‘basit&akıllı’ iş modeli ile Türkiye’de ‘Kolay Sigortacılığı’ başlattık. Hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetlerimiz yenilikçi teknoloji anlayışımızın en güçlü somut örnekleri arasında yer alıyor” sözlerine yer verdi.

Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric ise Generali Sigorta’nın Türkiye’de sektörün ilk ve benzersiz projesi olan ve Multi Access” olarak adlandırılan “Çoklu Erişim Projesi”ni işaret etti. Dobric, yaptığı açıklamada “Generali Grubu’nun gücünü ardımıza alarak hayata geçirdiğimiz, müşterilerimizin her an ve her yerden en kolay şekilde bize ulaşmalarını sağlayan müşteri odaklı yapımızla Türkiye’de sigorta sektörünün modernleşmesine yönelik ilk adımımızı attık. Yaptığımız yenilikçi yatırımlarımız ile tüm paydaşlarımız için teknolojik ve akıllı çözümler üreterek hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Satış kanallarını modernleştirmedeki başarımız, online sigortacılıktaki yatırım atağımız, Türkiye’de bir ilk olan mobil çağrı merkezimiz, 7/24 hizmet veren Kişisel Sigorta Danışmanlığı hattımız ve ödüllü mobil uygulamalarımız globaldeki gücümüzü yansıtan ve her biri diğerinden daha iddialı birer proje olma özelliğini taşıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply