Astro günlük 17 Kasım 2023

 Astro günlük 17 Kasım 2023

Yarın gerçekleşecek olan Güneş Mars kavuşumu bugün Neptün tarafından tetikleniyor. Şifacı, bilge ve sezgisel Akrep burcundaki bu kavuşum hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için motive olmamızı ve korkularımızı bir kenara bırakmamızı sağlayacak. Aynı zamanda hayatta olmanın ve bu dünyanın bir parçası olmanın ne kadar büyük bir hediye olduğunu bize unutturmayacak deneyimler yaşatacak.

Roma mitolojisinde Mars, Savaş Tanrısıdır. En çok kutlanan ve saygı duyulanlardan biridir. Yunan mitolojisinde ise Ares olarak biliriz. Mars, genellikle Phobos ve Deimos adlı iki atlı bir arabaya binerken tasvir edilirdi. Phobos (fobi) korku anlamına gelirken, Deimos terör veya panik anlamına gelir. Mars, bu iki atı savaşa sürerek karşı tarafa korku ve dehşet saçarken tasvir edilir. Ancak iki at aynı zamanda Mars’ın savaşa giderken kendi korkularını da yendiğini simgeler. Ve günümüzde hem Phobos hem de Deimos artık Mars’ın iki uydusunun isimleridir. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Geçmişten gelen binlerce yıllık kadim bilgiler bugün hala yolumuzu aydınlatmaktadır.

Güneş Mars kavuşumu iki yıllık bir döngüyü başlatırken kendimize sormamız gereken sorular ise korkularımız üzerine. En çok neyden korkuyoruz? Korkularımız hangi adımları atmamıza engel oluyor? Eğer korktuğumuz şeyin başımıza gelmeyeceğini bilsek bugün neyi değiştirirdik?  Soruları yazarak yanıtlayalım ve üzerine düşünelim. İleride yaptıklarımızdan değil de yapmadıklarımızdan pişman olabiliriz. Cesaretle bir adım attığımızda evrenin mucizeleri önümüze serilecektir.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir