Astro günlük 14 Aralık 2021

Bugün saat 11:10’a kadar Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Önemli görüşmeler ve toplantıları saat 11:10 sonrasına ayarlanırsa daha iyi olur. Sonrasında Ay Boğa burcuna giriyor.

Gün genelinde olumlu bir enerji akışı var. Hem mantığımızı kullanıp hem duygularımızı göz ardı etmeden hareket edebileceğimiz bir gündeyiz. Önümüzde alınması gereken ciddi bir karar varsa bugünü kullanabiliriz (Tabi 11:10 sonrası). Enine boyuna tartıp, etraflıca ölçüp biçerek karar verebileceğimiz bir gündeyiz.  Kendimizi ifade yeteneğimiz çok güçlü onay almamız gereken bir proje, izin varsa değerlendirebiliriz.

Bugün sosyalleşmek isteyebilir, güzel yemek yiyeceğimiz, göz zevkimize hitap edecek bir yere gidebiliriz. Ne kadar çevremizdekilerle plan yapmak istesek de bir yanımız kendini çok yalnız hissedebilir. Kendimizi soyutlanmış, sanki başka bir dünyayı algılıyor gibi görebiliriz. Bir anda “ne yapıyorum ben” düşüncesi her yanımızı sarabilir. Görüştüğümüz insanlar, bulunduğumuz yer ile hayalimizin çok örtüşmediğini fark edebiliriz. Ara sıra şapkayı önümüze koyup hayatımızı dört bir yandan ele almakta fayda var. Dönemeçten farklı bir yola sapıp hedefimizden uzaklaşmış olabiliriz. Bunu fark ettiğimizde bugüne kadar edindiğimiz tecrübeleri cebimize koyup hemen yeni bir rota oluşturmalıyız. Bir terslik olduğunu anladığımızda ısrarcı olmak yerine kibri ve egoyu bırakıp dönüş yapmak bir erdemdir ve bize fayda sağlar.

Süre gelen bir değişim isteğinin yanında her şeyin artık rayına oturması arzusu yükselebilir. Bütün bu koşturmacanın yanında “ne zaman bitecek ve oh diyeceğiz” diye kara kara düşünebiliriz. Bu koşturmanın dalgalı bir biçimde devam edeceğini kabullenmemiz gerekiyor. Bazen yükselip alçalacak bazen de bizi kucaklayıp tepetaklak edecek ama hiç bitmeyecek. Çünkü hayatın kendisi bu koşturmaca. Bize düşen görev, kendimizi geliştirerek daha iyiye ve ileriye taşımak. Yaşanan her şeyin hayrımıza olduğunu unutmayalım.