Allianz’ın global elçisi Lang Lang İstanbul’da konser verdi

Allianz’ın global elçisi Lang Lang İstanbul’da konser verdi

“Müziğin Geleceği için 1 Olduk” sloganı ile yola çıkan Allianz Türkiye, müzik alanındaki çalışmalarının ilk büyük ayağı olarak, şirketin global elçisi Lang Lang’ı 31 Ekim’de İstanbul’da ağırladı. Lang Lang, Zorlu Center PSM sahnesinde, Allianz çalışanları, iş ortakları ile sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 2 bin davetliye unutulmaz bir gece yaşattı.

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın’ın açılış konuşmasıyla başlayan gecede, müzik dünyasının dahi çocuğu olarak anılan Lang Lang, ilk olarak Robert Schumann’ın eserini Türkiye’de çalışan maden işçilerine ithaf ettikten sonra Chopin’in balladlarıyla konsere devam etti. Bunun yanı sıra, Allianz Türkiye liderliğinde oluşturulan özel bir danışma kurulu tarafından seçilen 11 yaşındaki genç yetenek Kaan Baysal, Lang Lang tarafından sahneye davet edilerek Chopin’den iki eser çaldı. Genç yetenek aynı proje kapsamında, 10-16 Kasım tarihleri arasında, Lang Lang’ın kurduğu ve bu sene Barselona’da gerçekleşecek Allianz Gençler Müzik Kampı’nda (Allianz Junior Music Camp) özel bir müzik eğitimi alacak.

Rahmi Koç, Ayşen-Hüsnü Özyeğin, Ömer Dinç, Sedat Aloğlu, Faruk-Füsun Eczacıbaşı, Aylin-Özcan Tahincioğlu, Zeynep-Metin Fadıllıoğlu, Leyla Alaton, Saffet Karpat, İnci Aksoy gibi iş dünyasının önde gelen simalarının da katıldığı unutulmaz gecenin en büyük sürprizi ise dinleyiciler arasında yer alan 500 genç öğrenci oldu. Allianz’ın Türkiye’de toplumsal sorumluluk ortaklarından “Barış İçin Müzik” öğrencilerinin de katıldığı gecede genç yetenekler, dünyanın en ünlü piyanistini canlı izlemenin heyecanını yaşarken, eğitimlerde edindikleri müzik bilgisini uluslararası başarıya sahip bir sanatçının konserine katılarak deneyimleme fırsatı yakaladı.

Yorum yazın