AIG Sigorta, acentelerine yeni kazanç kapıları açıyor

AIG Sigorta Orta Anadolu ve Karadeniz Bölge Koordinatörü Özlem Ertuna, acentelere yeni kazanç kapıları açmak için onlara her türlü desteği verdiklerini söyledi. Türkiye’de sigorta sektöründe acente ağının öneminin tartışılmaz olduğunu vurgulayan Ertuna, “Sektörde son dönemde farklı satış kanalları, direkt satışlar, bankasürans, internet üzerinden satış gibi alternatif dağıtım kanallarının da yaygın olarak kullanılması son derece sevindirici bir gelişme olsa da, Türk sigorta sektöründe uzun vadede acentelerimizin ağırlığını koruyacaklarını düşünüyorum” dedi.
Bölge müdürlüklerinin acente organizasyonunun genel müdürlükle koordinasyonunu sağladığını dile getiren Ertuna, “Bölge müdürlükleri bulundukları lokasyonlarda çalışan, küçük birer genel müdürlük gibidir ve her şeyden önemlisi, sahadan, yani müşterilerden gelen talep ve beklentilerin sigorta şirketleri tarafından en doğru şekilde anlaşılarak çözüm odaklı ve yüksek kaliteli hizmet verilmesinde aracı görevi görür.   Bölge müdürlükleri vasıtasıyla sigorta şirketleri gerek acentelere ve gerekse müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet verir” diye konuştu.

‘EN ÖNEMLİ İŞ ORTAĞIMIZ ACENTELER’
Acentelerin AIG Sigorta’nın en önemli iş ortakları arasında yer aldığını ifade eden Ertuna şunları söyledi: “Bizler Türk insanları olarak farklı bir karakter yapısına sahibiz.  Özel hissettirilmek isteriz, ilgi bekleriz, her zaman yanımızda olunsun isteriz. Destek görmek isteriz, teşvik edilmekten memnun oluruz.  İşte bölge müdürlüklerinin en önemli fonksiyonu da bu olsa gerek. Acentelere ve müşterilere daha yakınız, hızlı ve birebir hizmet verebiliyoruz.”
“Acente ve müşterilerimizle güven ve dürüstlük temelleri üzerine kurulu bir ilişkimiz var” diyen Ertuna sözlerine şöyle devam etti: “Bir acentenin çalıştığı sigorta şirketinden beklentilerini mükemmel hasar hizmeti, karşılıklı güven, dürüstlük, istikrar, kârlı ve yeni iş geliştirme faaliyetinde destek, yenilikçilik, ürün ve satış eğitimleri ile desteklenmek, iş ortaklığı prensibi ile çalışmak olarak nitelendirebiliriz.  Acentelerimizle klasikleşmiş sigorta ürünleri dışında, farklı müşteri segmentlerine ulaşabileceğimiz, bir anlamda ihtiyacı yaratarak uygun çözümü üretebileceğimiz fırsatlar üzerinde çalışıyoruz. Hem üretimi hem de kârlılığı artırabilecekleri, uygun ürünün sunulması, poliçeleşmesi, fiyatlandırılması, satışı ve satış sonrasında hizmet kalitesinin en üst düzeyde tutulabilmesi adına acentelerimizle el ele çalışıyoruz.  Böylelikle, acentelerimizin ve dolayısıyla müşterilerimizin ilk tercihi olmayı hedefliyoruz.”
AIG Sigorta olarak farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış ürünleri farklı kanallardan müşteriye ulaştırmak ve mevcut sigorta pastasını büyütmek hedefiyle acentelerine destek verdiklerini dile getiren Ertuna, “Türkiye gelişime açık bir ülke,  sigorta ihtiyaçları konusunda toplumu bilinçlendirerek, sigorta ürünlerinin faydaları hakkında olduğu kadar sigortalılarımıza ürünü doğru kullanma konusunda da destek oluyoruz” dedi.

AMATÖR RUHLU PROFESYONEL EKİP
Orta Anadolu ve Karadeniz Bölge Müdürlüğü olarak 15 kişilik bir ekibe sahip olduklarını belirten Ertuna, “Ekibimiz sigortacılığı gerçek anlamda seven, çözüm odaklı ve her biri kendi alanlarında donanımlı bir ekip.  Satış, teknik, hasar ve tahsilat birimlerinden oluşan bu ekibin her bir halkasının başarısı, toplam başarımız için son derece önemli ve değerli.  Bu profesyonel ekip amatör ruhunu kaybetmeden acente ve müşterilerin her zaman yanında olduklarını onlara hissettiriyor” diye konuştu.
En önemli değerlerinin acente ve müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamak olduğunu belirten Ertuna şunları söyledi: “Bölgemiz 23 yıl önce kuruldu ve halen o dönemde kurulu acentelerimiz ile çalışmaya devam ediyor olmamız memnuniyetin en önemli göstergelerinden biridir. Acentelerimiz  için de müşterilerinin memnun edilmesi son derece önemlidir. İşte bu noktada bu küçük ekip gerek ihtiyaca yönelik sigorta çözümleri sunmakta gerekse gülen ve önemseyen yüzü ile en iyi hasar hizmetini sağlayarak acentelerine maksimum desteği vermektedir.”

‘ACENTELERİMİZLE BİRLİKTE YENİ İŞ GELİŞTİRİYORUZ’
Bölge satış ekibinin acentelerin işlerini geliştirmesi ve yeni kazançlar elde etmesi için çaba gösterdiğini ifade eden Ertuna, “Acentelerimize farklı bir çerçeveden bakarak rekabetin çok yoğun olduğu ürünlerin dışında da çalışma olanakları sağlayarak bakış açılarına değer katıyoruz. Yani kısacası iş yapma yöntemlerini geliştiriyoruz ve portföyleriyle orantılı olarak kazançlarının artmasına destek oluyoruz” dedi.
Bölge Hasar Departmanının Orta Anadolu ve Karadeniz ile Adana Bölgelerine hizmet verdiğini belirten Ertuna, “Hasar anında, verdiğimiz güler yüzlü ve özenli hizmetle, sigortalılar ile şirketimiz ve acentelerimiz  arasında güçlü bir bağ kurulmasına yardımcı oluyoruz.  Öncelikle kendilerini anlayan ve sorunu gidermek için anlayışla çözüm yollarını gösteren bir hasar servisiyle çalışma olanağı, sigortalıların bu stres anlarında en çok ihtiyaç duydukları yaklaşım olduğu için, bu yaklaşımı acentelerimize sunuyoruz” diye konuştu.


‘AIG ACENTESİ VE MÜŞTERİSİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR’

Bölge Koordinatörü Özlem Ertuna, acentelere ve müşterilere şu mesajı verdi: “AIG acentesi ve müşterisi olmak bir ayrıcalıktır. Her geçen gün değişen ve gelişen bir dünyada yaşıyoruz. Eski yöntemler ve uygulamalar acentelerin işlerini büyütmesi için yeterli değil. Değişime ve yeniliklere açık, işini büyütmek kendine ve müşterilerine farklı değerler katmak isteyen acentelerimiz için gerek AIG’nin ürün çeşitliliği gerekse tecrübeli, donanımlı kadrosu ile çalışıyor olmak onlara yeni kazançlar ve fırsatlar yaratıyor. Çalışanlarımızın teknik uzmanlığı ve bilgi birikimlerini acente ve müşterilerle paylaşmaya istekli olmaları, AIG Sigorta’nın iş ortakları ile güçlü ve güvene dayalı ilişkiler kurmalarını sağlıyor.”


“Hasar olunca ‘EYVAH!’ demiyorum”

AIG Sigorta acentesi Gülşah Ertuğrul şirketle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

• AIG Sigorta ile çalışmak sizin için ne ifade ediyor?
Tam 22 yıldır sektörde olan bir acenteyim ve gözümü AIG Sigorta ile açtım.
Dolayısı ile AIG Sigorta benim ilk göz ağrım. AIG Sigorta ile çalışmak ilk günden beri bana güven verdi, biliyorum ki ihtiyacım olduğu zaman yanımdalar. Bugüne kadar hasar olduğu zaman “Eyvah!” demeyeceğim tek şirket oldu hep.
Ayrıca her ihtiyacım olduğunda Ankara Bölge Müdürlüğü’nün her kademesinde çalışan arkadaşlarıma ulaşabilmek ve yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını bilmek güzel bir duygu. Sevgi ve saygının bir arada olduğu bir aile var karşımda ve hepsini çok seviyorum.
• Gelecekte AIG Sigorta’yı nasıl görüyorsunuz?
Her geçen gün biraz daha gelişen sigorta sektöründe AIG’nin uzman olduğu konularda branşlaşarak belli alanlarda sektöre de lider ve öncü olacağına inanıyorum.

Yorum yazın